🐉 Juniori sa cez víkend predstavili na palubovkách súperov.

Sobotňajší výjazd smeroval do mesta Prešov v ktorom nastúpili proti domácemu Mikulášu.... v ňom boli Púchovčania dominantnejší a pripísali si 3 body do tabuľky.

🔵 Mikuláš Prešov ⚔️ FBK Púchov

4 : 9

(2x Ozimý, Zboran, Brindza, Vojtek, 2x Bútora, Hrušovský, Černuch)

🟦 Zápas zhodnotil Patrik Zboran:

Vstup do prvého zápasu nám veľmi nevyšiel a po pár minútach sme už prehrávali o 2 góly. Na palubovke sa šmýkalo a loptičky odskakovali od čepele. No po prvej tretine sme sa dokázali adaptovať a pomaly sme začali preberať iniciatívu v zápase. Posledná tretina prebiehala úplne v náš prospech. Po tom, ako sme nastúpili na palubovku sa roztočil púchovský kolotoč a súperovi sme nedali šancu otočiť výsledok.

V Nedeľňajšom zápase nás čakali kobylky zo Žiliny.

🟡 Grasshoppers Žilina ⚔️ FBK Púchov

9 : 8

P N

(Haluška,2x Ižvolt,3x Ozimý, Vácval, Vojtek)

🟨 Zápas zhodnotil Radovan Brindza:

Očakávali sme, že zápas so Žilinou bude odlišný, ako bol s Prešovom. Bohužiaľ sme si "tradične" neustrážili začiatok prvej tretiny, kedy sme už v 9. minúte prehrávali 0:3 a opäť sme si to sťažili. Žilinčania boli v úvode dosť nepríjemní a trestali naše chyby, ale našťastie pre nás prišlo za stavu 2:5 premenené trestné strieľanie nášho Majka Ozimého, po ktorom sme nabrali druhý dych a začali hrať so Žilinu vyrovnanú partiu. Zápas sa vo výbornej atmosfére "prelieval" z jednej strany na druhú no bohužiaľ so smutnejšimkoncom pre nás. Žilinčania nám v 54. minúte strelili vyrovnávajúci gól na 8:8. Nasledovalo pokojné predĺženie a následne roztrel v podobe samostatných nájazdov, v ktorých bol úspešnejší súper. Veľká škoda, že sme nedokázali udržať jedno gólové vedenie v 3. Tretine. Mohli sme mať 6 bodový víkend namiesto toho odchádzame so 4 Bodmi.

🔷 Zhodnotenie víkendu od Mária Halušku:

V ďalšom dvojkole juniorskej extraligy sme cestovali do Prešova s cieľom zobrať všetky tri body a spraviť si chuť a hernú pohodu na nedeľňajší zápas v Žiline. To sa nám po nerozvážnom úvode podarilo. Hrali sme väčšinu zápasu na lopte , vytvárali sme si šance , ktoré sme premieňali a súpera sme do väčšieho tlaku nepustili , aj keď to výsledkovo po dvoch tretinách nevyzeralo . Po výhre 9:4 odchádzame spokojne domov . V nedeľu nás čakal trošku náročnejší súper . Dobre hrajúca Žilina nás schladila v úvode troma gólmi a v prvej prestávke bolo čo rozoberať . Od druhej tretiny sme nastúpili s odhodlaním so zápasom niečo urobiť . Súperovi sme boli viac ako vyrovnaným protivníkom, a začal sa hrať z obidvoch strán atraktívny florbal s množstvom emócií a výbornou atmosférou , ktorú vytvorili ľudia v hale . Myslím , že si každý divák prišiel na svoje . Mrzieť môže v závere stretnutia dva krát strata jednogólového vedenia , avšak po 60 minútach spravodlivá remíza . V predĺžení sa moc toho neudialo a tak nasledovala nájazdová lotéria , v ktorej boli úspešnejší domáci a tak berieme zo Žiliny "len" bod . Chalanov môžem pochváliť , pretože sme odohrali dva zápasy vo vysokom tempe a odjazdili ich od prvej minúty do konca zápasu . Som rád , že sme sa bavili hrou, keď sa nebavíš sa trápiš , a makali jeden za druhého , to nám v kolách predtým tak trochu chýbalo. Teraz sa musíme pozerať smerom dopredu a pripraviť sa na najbližšie zápasy s bratislavskými celkami .