Vyhledat
  • FBK Púchov

Sezónu odštartovali aj ďalšie kategórie v našom klube

Cez víkend sa oficiálne odštartovala sezóna aj v ostatných kategóriach. Do akcie naskočili Muži, Dorastenci ale aj Starší Žiaci.

🔹️ V sobotu sa na Trenčianskom ostrove v M-Šport centre predstavil náš mužský káder ktorý odohral dva zápasy... Bohužiaľ v oboch ťahal za kratší koniec a tak sa naši Muži usadili na 6. Mieste s 0 bodmi.

• FBK Púchov ⚔ Paradise Nitra (5:6) { 2x Lupták, E. Černota, Kucej, Jurenka }

• FBK Púchov ⚔ Dragons Hlohovec (5:9) { Tuček, 2x E. Černota, Bulejko, Deneš }

🔹️ Súčasne v Trenčianskej Mestskej Športovej Hale "bežal" program dorastencov... V ktorom si naši dorastenci zahrali s Trnavou a Nitrou... v oboch zápasoch exceloval náš 1. Útok v zostave: Ozimý, Bútora a Fajner ktorý si po úvodných dvoch zápasoch pripísal dohromady neuveriteľných 42 Bodov.

• FBK Púchov ⚔ FBC 11 Trnava (14:11) { 3x Fajner, 5x Ozimý, 4x Bútora, 2x Vavrinec }

• FBK Púchov ⚔ DFA Nitra (11:11) { 3x Bútora, 6x Ozimý, R. Henek, Šuba }

🟡 K zápasom sa vyjadril aj tréner Dorastencov: Mário Haluška:

📣 V úvodnom kole dorasteneckej ligy región západ sme sa stretli s Trnavou a Nitrou . V prvom zápase s Trnavou nám nevyšiel vôbec vstup do zápasu , keď sme prehrávali po prvej tretine 2:6 . Tomuto výsledku som neprikladal veľkú váhu , pretože som bol stále presvedčený o tom , že v zápase zvíťazíme . Vedel som, že náš novozložený káder a u viacerých hráčov neskúsenosti zo súťaží nám bude robiť zo začiatku problém . Po 24 minútach sa rozbehol náš prvý útok a začal sa baviť florbalom . K tomu sa pridali ostatní hráči a začali sme strieľať jeden gól za druhým . Celkovo si trojica Ozimý-Bútora-Fajner pripísala až 12 zo 14 gólov . A tak sme sa mohli chvíľku tešiť z prvej výhry v pomere 14:11 , pretože hneď po zápase nás čakal nepríjemnejší súper z Nitry . Opäť nám nevyšiel vstup do zápasu , keď sme v ôsmej minúte prehrávali už 0:4 . Do konca prvej tretiny sme dokázali ešte znížiť na 2:4 . Od tohto stavu sa začala prestrelka , ktorá sa zastavila na skóre 11:11 . Myslím , že pre obidve družstvá spravodlivá remíza , aj keď nás môže mrzieť vyrovnávajúci gól Nitry z poslednej minúty . Na záver treba podotknúť pár vecí . Prvé kolo dopadlo nad moje očakávania a naplnili sme presne to čo som od chalanov očakával . Skúsenejší hráči sa bavili florbalom , čo je vždy moja prvotná myšlienka . A tí menej zdatní naberali skúsenosti pri svojich prvých súťažných zápasoch . Ďalšia vec , že sme v bráne nemali dorasteneckých brankárov , ktorí neboli zdravotne fit . A tak sme v prvom zápase postavili do brány hráča z poľa a v druhom staršieho žiaka . Obidvaja sa za svoje výkony nemuseli hanbiť . Avšak výsledky mohli byť pre nás o dosť priaznivejšie nebyť tejto zvláštnej situácie . Každopádne som rád , že sme si zápasy užili a tešíme sa na ďalšie .

🔹️ Starší žiaci odštartovali sezónu v Dubnici Nad Váhom kde nastúpili proti Galante a Nitre.

• FBK Púchov ⚔ Galanta United (7:0) { Halaška, Henek, 2x J.Žemla, 3x A.Veteška }

• FBK Púchov ⚔ DFA Nitra (0:8)