Vyhledat
  • FBK Púchov

Regionálny Reprezentačný Zraz aj s Púchovským zastúpením 💙

Nový cyklus reprezentácie odštartoval už tento víkend. V kategóriach: Dorast & Juniori sa predstavila hneď šestica hráčov z nášho klubu.


Mário Hanták, Chris Hrušovský, Mário Ozimý, Erik Vojtek, Adam Vácval a Leonard Bielik boli súčasťou Juniorského výberu ktorý sa konal v M-Šport Centre,Trenčín.Martin Bútora zasa reprezentoval klub v Dorasteneckom výbere ktorý sa konal v Mestskej Športovej Hale, TrenčínPo príchode z Tréningovej jednotky sme chalanov dôkladne vyspovedali:Ako si sa cítil v konkurencí iných florbalistov v repre výbere ?

Mário H.: Zo začiatku nervózne, pretože som sa len nedávno zapojil do treningového procesu v klube po dlhšom zranení a snažím sa dosiahnuť takú vykonnosť ako predtým. Ale neskôr zo mňa nervozita opadla a mal som “väčší klud na palici”.

Chris: Konkurencia bola samozrejme veľmi veľká ale stym som pocital už pred zrazom. Cítil som sa dobre keďže som trénoval s tými najlepšími .

Mário O.: Cítil som sa výborne, keďže tam bolo veľa chalanov s ktorými som už buď hral v jednom klube, alebo už na iných zrazoch.

Leo: Z hľadiska brankárov som necítil skoro žiaden tlak. Na začiatku prvej tréningovej jednotky som sa s chalanmi spoznal a porozprával, takže medzi nami panovala kľudná atmosféra.

Erik: Keďže na reprezentačný zraz som išiel prvý krát a išiel som do veľkého neznámeho, tak som sa cítil trošku nervózne. Po príchode do kabíny však zo mňa stres upadol a cítil som sa sebavedomo. V kolektíve som sa cítil normálne keďže každý máme svoje silné stránky a medzery na ktorých je treba pracovať.

Adam: Nakolko väčšinu chalanov poznám osobne alebo sme sa už stretávali na dorasteneckých výberoch, bol som uvolneny s motiváciou podať čo najlepší výkon.

Martin: Cítil som sa celkom fajn, väčšinu chalanov poznám, chalani sú super dobre sa mi s nimi hrá, myslím si, že sme sa stretli velmi dobrá partia.


Čo hovoríš na organizáciu reprezentačného výberu ?


Mário H.: Podľa mňa veľmi dobre zorganizované. Zraz obsahoval 2 tréningy, ktoré ma veľa naučili a ukázali mi nedostatky, na ktorých určite zapracujem.

Chris: Zraz bol zorganizovaný výborne k tomu nemám čo viac dodať.

Mário O.: Organizácia bola výborná. Malo to vysokú úroveň.

Leo: Všetko prebehlo tak ako bolo písané v harmonograme bez žiadnych problémov.

Erik: Organizácia je podľa mňa na veľkej úrovni, keďže každý z realizačného tímu berie svoju prácu poctivo a snaží sa dosiahnuť iba toho najlepšieho výsledku.

Adam: Organizáciu hodnotím veľmi dobre, nakoľko si myslím, že tento cyklus majú na starosti profesionáli, ktorí majú jasne stanovený cieľ.

Martin: Bol som prekvapený vsetko bolo pripravené našou úlohou bolo iba odmakať dva tréningy o nič iné sme sa nemuseli starať.


Mohol by si nám stručne popísať ako prebiehala tréningová jednotka ?


Mário H.: Oba tréningy sa začali kvalitnou rozcvičkou, po ktorej sme dostali priestor ešte na osobné “dorozcvičovanie”. Nasledovalo zahriatie na loptách, ktoré už po pár minútach nahradili cvičenia na predvedenie schopnosti jednotlivcov. Na záver tréningu sme mali s trénerom stretching.

Druhá tréningová jednotka sa líšila od prvej tým, že cvičení bolo oproti prvej časti podstatne menej, ktoré ale nahradil modelovaný zápas.

Chris: Tréningová jednotka prebiehala rozcvičkou a následne cvičeniami ktoré boli zamerané na ohodnotenie schopnosti hráča strielať prihrávať alebo celkového vnímania hry.

Mário O.: Tréningové jednotky boli dve. Prvá bola zameraná na "skills" jednotlivca. A tá druhá na samotné herné situácie.

Leo: Prvá tréningová jednotka pre brankárov bola zameraná na strečing, jednoduché zahrievacie cvičenia, a cvičenia na rýchlosť a obratnosť.

Potom nás čakali strelecké cvičenia 1 na 1, 2 na 1 atď.

Druhá tréningová jednotka spočívala v hre po päťkách..

Erik: Tréningové jednotky prebiehali v super organizácií. Začiatok prvého tréningu si nás zobral na starosť TRÉNER Stano Šenšel, ktorý nám predviedol ako na správnu rozcvičku a celkovo pripravenie sa na náročný tréning jednotlivca. Po v celku dlhej a náročnej rozcvičke si nás zobral HLAVNÝ TRÉNER Jakub Horecký ktorý nám povysvetľoval a ukázal cvičenia ktoré nás čakali. Počas cvičení nás sledoval ASISTENT TRÉNERA Patrik Bulko ktorý nám vedel poradiť a vysvetliť správnu techniku prevedenia. Po dokončení tréningový jednotky sme si dali cool down.


Druhá tréningová jednotka prebiehala tiež vo veľkom nasadaní. Začalo sa znovu pod vedením TRÉNERA Stana Šenšela, ktorý nám ukázal nový typ rozcvičky v podobe rebríku. Po rozcvičke nás čakali krátke cvičenia po ktorých sa šlo na hru. Hra prebiehala vo veľkom nasadení a priniesla vela pekných akcií. Po ukončení hry si vzal slovo HLAVNÝ TRÉNER ktorý poraastnili.

Druhá tréningová jednotka prebiehala tiež vo veľkom nasadaní. Začalo sa znovu pod vedením TRÉNERA Stana Šenšela, ktorý nám ukázal nový typ rozcvičky v podobe rebríku. Po rozcvičke nás čakali krátke cvičenia po ktorých sa šlo na hru. Hra prebiehala vo veľkom nasadení a priniesla vela pekných akcií. Po ukončení hry si vzal slovo HLAVNÝ TRÉNER ktorý poradil a motivoval všetkých ktorý sa zrazu zúč

Adam: V úvode sme sa všetci stretli v hale, kde mali tréneri príhovor, po ktorom sme sa išli pod vedením jedného z trénerov rozbehať a rozcvičiť. Následne pokračovali cvičenia zamerané na individuálne schopnosti hráčov, kde som podľa mňa nepodal úplne 100%-ný výkon. Po približne 2,5h nasledoval obed a prechádzka. O 14:00h začala druhá tréningová jednotka. Tréneri nás rozdelili do dvoch tímov, v ktorých sme hrali proti sebe. Hru som si nesmierne užíval, v našom tíme panovala super nálada a myslím, že tam sa mi darilo. Nakoniec nám tréneri poďakovali za výkony, účasť a odišli sme domov…

Martin: Ako vždy základ je poriadna rozcvička, potom nasledovali strelecké a herné cvičenia, ktoré boli celkom zábavné.Posledná otázka... veril by si si na užší výber ? Mário H.: Ťažko povedať, chalani ukázali vysokú kvalitu a dôvod prečo boli nominovaní. Všetko záleží of trénerov a realizačného tímu koho vyberú, ale taká správa by ma veľmi potešila.

Chris: Ako som už spomínal konkurencia je veľká a preto si netrúfam odpovedať na tuto otázku .

Mário O.: Osobne si myslím, že si verí každý jeden chalan. Je otázkou, či tréner verí jemu.

Leo: To či sa do užšieho výberu reprezentácie dostanem alebo nie, už teraz neovplyvním. Ak by som sa však dostal do ďalšieho kola, rozhodne by som sa chcel predviesť v čo najlepšom svetle 🙂

Erik: Veriť by som si veril, no toto rozhodnutie nie je v mojich rukách ale v rozhodnutý realizačného tímu.

Adam: Na Slovensku je veľmi veľa šikovných a talentovaných chalanov…každopádne, keby sa mi to podarilo, bol by som veľmi šťastný a práve toto je pre mňa motiváciou zlepšovať sa.

Martin: Neviem, či si verím na 100% ale určite by som chcel pokračovať dalej v reprezentácii.


Chalanom Ďakujeme... a prajeme veľa šťastia v ceste za vytúženým cieľom. 💛💙

167 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše