Vyhledat
  • FBK Púchov

Po bojovnom výkone víťazstvo nad Žilinou

24.6 (Štvrtok) Juniori odohrali posledný zápas v sezóne... a musíme povedať, že bolo sa na čo pozerať. Diváci v STC Aréne si mohli vychutnať 65 minútovú porciu bojovného florbalu zo strany našich chlapcov. Práve bojovnosť a dodržiavanie herného systému boli veci ktoré nás zdobili celý zápas, ktorý sme nakoniec v predĺžení strhli na svoju stranu.

🔵 FBK Púchov ⚔️ FBC Grasshoppers Žilina

6 : 5

pp

(3x Haluška, 3x Hanták)

🔷 Zhodnotenie hlavného trénera Tomáša Kvasnicu:

Do zápasu sme vstúpili s miernou nervozitou avšak aj napriek tomu sa nám podarilo vyhrať prvú tretinu 2:0 keď sme súpera zaskočili 2 rychlymi brejkami. Začiatok druhej tretiny sme neustrážili a už v prvej minúte sme inkasovali. V druhej tretine sme inkasovali ešte 3x a super otočil stav zápasu. To čo zdobilo Púchov cely zápas bola bojovnosť a vďaka nej sa nám podarilo

vyrovnať na 4:4. Super sa prezentoval dobrou taktickou hrou a na základe nej vstrelil vedúci gól na 5:4. viac z hry mal super kde držal loptičku častejšie na hokejkách a čim ďalej viac hrozil. Avšak bojovnosť a odhodlanie našich chlapcov viedlo vyrovnaniu na 5:5 čo viedlo k predĺženiu.

Tam sme mali viac šťastia my a v tretej minúte predĺženia sa nám podarilo streliť víťazný gól.

🔷 Zhodnotenie kapitána tímu a strelca víťazného gólu Mária Hantáka:

Nemám čo dodať! Nádherný zápas nielen pre hráčov, ale aj pre fanúšikov ktorí si našli cestu do haly, aby sa pozreli na takýto napínavý zápas s radostným vyvrcholením. Celý tím predviedol neskutočnú bojovnosť a dravosť za víťazstvom, ktorá priniesla svoje ovocie v podobe výhry. Začali sme celkom dobre a vytvorili si náskok 2:0, bohužiaľ, nepochytili sme začiatok druhej tretiny, a zrazu sme museli my dobiehať dvojgólovú stratu. To sa nám podarilo a pokračovali sme v hre z prvej tretiny. V základnej hracej dobe bol stav vyrovnaný, tak opäť sme museli čeliť predĺženiu. Tentokrát sa nám zápas podarilo ukončiť na konci predĺženia, a to víťazne. Každý z hráčov dal do zápasu svoje maximum aby prispel k víťazstvu nad tímom, ktorý je už nejakú tu sezónu v extralige, a aj preto je táto výhra cennejšia. Síce sme spravili niekoľko chýb, ale práve na tých sa všetci učíme a získavame skúsenosti, ktoré sa nám hodia do ďalších zápasov a sezón. Veľké ďakujem patrí celému realizačnému tím, od trénerov, cez hráčov, až po samotných fanúšikov, ktorí nám taktiež dopomohli k víťazstvu.